دلتون میخواهد بدونید اجناس تخفیف دار شامل کدوم اجناس می باشد؟اطلاعات بیشتر

لباس‌های تنگ مناسب سنین نوجوان است یا لباس‌های راحت و کژوال

Alternate Text

پیوندی شگفت آور بین کمد لباس و سلامتی شما

 

لباس‌های تنگ مناسب سنین نوجوان است یا لباس‌های راحت و کژوال

تا به حال برایتان اتفاق افتاده است‌که لباس تنگی بپوشید و چندین ساعت احساس ناراحتی کنید؟ اما آیا می‌دانستید که پزشکان و سایر متخصصان مراقبت‌های بهداشتی معتقدند که پوشیدن مداوم لباس‌های تنگ می‌تواند آثار جانبی دراز مدت برای سلامتی شما داشته باشد؟ علی‌الخصوص اگر شما در سنین نوجوانی باشید این آثار بیشتر مشهود خواهد بود. تحقیقات نشان داده‌اند که اینگونه لباس‌ها ممکن است در عملکرد سیستم لنفاوی اختلال ایجاد کند، به سیستم عصبی فشار وارد کرده و از جوانب دیگری بهداشت فردیتان را دچار آسیب نماید. اگر با ما همراه باشید به شما نشان خواهیم داد که پوشیدن لباس‌های تنگ چه آثار جانبی بر سلامت شما خواهد گذاشت.

اثرات لباس تنگ بر سلامت معده

به گفته ریچارد برکنل از کلینیک فیزیوتراپی بریستول، پوشیدن لباس زیر مانتوهای تنگ چون به ناحیه‌ی شکم فشار وارد می‌کند، می‌تواند باعث افزایش ورود اسید معده به مری شود. این مسئله می‌تواند منجر به سوزش و زخم معده شود و حتی ممکن است خطر ابتلا به سرطان مری را افزایش دهد. از طرف دیگر، ایجاد اشکال در تنفس عارضه‌ی دیگری است‌ که در اثر پوشیدن لباس تنگ رخ‌می‌دهد. لباس تنگ اجازه نمی‌دهد که دیافراگم شما به روشی طبیعی و سالم عمل کند. در نتیجه اکسیژن دریافتی کاهش یافته و می‌تواند حملات پنیک را در فرد به وجود آورد.

 

اثرات لباس تنگ بر سلامت معده

اهمیت حفظ سیستم لنفاوی سالم

یکی از مهمترین روش‌هایی که لباس تنگ بر سلامتی شما تأثیر منفی می‌گذارد این است که سیستم لنفاوی شما کارایی کمتری خواهد داشت. سیستم لنفاوی در سراسر بدن فعالیت می‌کند و عضوی اصلی برای از بین بردن مواد زائد و سموم بدن است. وقتی مانتو ، لباس و لباس زیرهای تنگی می‌پوشید که مانع جریان یافتن هورمون‌ها در غدد لنفاوی می‌شود، سیستم ایمنی بدن شما مورد تهدید قرار می‌گیرد. در نتیجه بدن شما کمتر قادر به دفع مواد سمی خواهد بود. اکنون به بررسی لباس‌ها به تفکیک و تاثیر آن‌ها بر سلامت اندام مربوطه خواهیم پرداخت.

شلوار جین تنگ و اعصاب

طبق گزارش ژورنال انجمن پزشکی کانادا، شلوارهای تنگ می‌توانند منجر به درد و فشار عصبی شوند. به عنوان مثال ، آنها می توانند از طریق فشاری که بر روی اعصاب لگن و ران می‌آورند خطر درد را در ناحیه‌ی پا و ران افزایش دهند. این عامل در دختران نوجوان که در حال رشد هستند بیشتر دیده می‌شود. ممکن است شلوارهای تنگ مانع از رشد مناسب شود. از علائم آن می‌توان به درد بسیار اشاره نمود. گزگز و بی حسی نیز جزو علائم شلوار جین تنگ محسوب می‌شود. خوشبختانه با تغییر در سبک‌ پوشش می‌توان این مشکل را کاهش داد.

 

شلوار جین تنگ و اعصاب

سوتین‌های تنگ، منبع اصلی مشکلات

بنا به گفته‌ی یکی از متخصصان عمل جراحی لیچ در لیدز، راشل لنکستر، استفاده از سوتین با اندازه اشتباه می‌تواند به درد شانه ، کمر و گردن منجر شود. اگر سوتین شما مناسب سایز شما نباشد، ممکن است وزن بالاتنه‌ به طور مساوی در پشت تقسیم نشود. این امر منجر به درد فلج کننده‌ای می‌شود که برای رفع آن نیاز به کمک پزشکی خواهید داشت. سوتین‌های تنگ می‌توانند مشکلات تنفسی را نیز با خود به همراه داشته باشند. این مسئله ناشی از فشاری است که به دنده‌ها و استخوان‌های گردن وارد می‌شود. محققان دانشگاه پورتسموث اتفاق نظر دارند که سوتین‌های نامناسب خطر جدی برای سلامتی دارند و از دختران نوجوان می‌خواهند که سوتینی را انتخاب کنند که با توجه به اندازه‌ها و سبک‌های مختلف، در آن احساس راحتی کنند.

کفش

کفش‌های نامناسب می‌تواند مشکلات بهداشتی زیادی را برای پای شما به همراه داشته باشد. به عنوان مثال، کفش‌های تنگ می‌توانند فرد را مبتلا به خار پاشنه کنند. این بیماری هم هزینه‌ی زیادی به همراه دارد، هم بسیار دردناک است. انگشت چکشی یکی دیگر از موارد شایعی است که از پوشیدن کفش‌های خیلی کوچک به وجود می آید. پس از مدتی که کفش نامناسب پوشیدید متوجه می‌شوید که مفاصل انگشتان تغییر شکل می‌یابد و دیگر نمی‌توانید در یک موقعیت، صاف و راحت بایستید.

کفش

انتخاب لباس های سالم

بهترین راه، انتخاب لباسی است که به هیچ وجه حرکت شما را محدود نکند. درست است که پوشیدن لباس‌های متناسب، سلامت شما را تهدید نخواهد کرد، اما پوشیدن لباس های گشاد و کژوال سلامتی شما را درست در زمانی که اعضای داخلی بدنتان در حال تغییرات چشم‌گیر هستند، تضمین خواهد کرد. هنگامی که برای خرید لباس بیرون می‌روید تنها به ظاهر لباس و استایل خود فکر نکنید. به این بیاندیشید که اکنون تمام اندام شما در حال رشد است تا به مرحله‌ی جدیدی از زندگی وارد شوید. این دوره اگر به حد کمال نرسد، قطعا در آینده دچار مشکلات دیگری خواهید شد. پس بهتر است لباسی را انتخاب کنید که نه تنها ظاهرتان را زیبا می‌کند بلکه سلامتیتان را نیز محدود نخواهد کرد. آنچه اکنون مهم است، جهش شما از یک مرحله به مرحله‌ی دیگری است که توجه همه جانبه‌ی شما را می‌طلبد. همیشه اول به فکر سلامتی خود باشید.

از اینکه نظرات خویش را با ما و دیگران به اشتراک می گذارید سپاسگزاریم.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

با عضویت در خبرنامه هیژا از تخفیفات وهدایای سایت بهرمند شوید.