دلتون میخواهد بدونید اجناس تخفیف دار شامل کدوم اجناس می باشد؟اطلاعات بیشتر

علاقمندی دختران در فضای مجازی چه تاثیری روی لباس دارد؟

Alternate Text

در دنیایی زندگی می‎کنیم که ارتباطات معنا و مفهوم جدید و مدرنی به خود گرفته است. شاید اکنون بیشتر از هر زمان دیگری مفهوم جهانی شدن را درک کنیم. شبکه‎های اجتماعی و فضای مجازی بیش از آنکه فکرش کنیم بر زندگی، فرهنگ و سبک زندگی ما تاثیر گذاشته است. در هر زمینه‎ایی که بخواهید می‎توانید از فضای مجازی و شبکه‎های اجتماعی استفاده کنید. سن و سال در آن مفهوم ندارد و دسترسی به اطلاعات آن در کوتاه‎ترین زمان امکان‌پذیر است. همه این عوامل سبب می‎شود تا مخاطبان گسترده‎ایی در سراسر جهان داشته باشند. مد و طراحی لباس از جمله صنایعی است که این شبکه‎های به خوبی توانسته‎اند در گسترش و اشاعه آن موفق عمل کنند. حالا دیگر یک طراحی و مدل نمی‎تواند محدود به مکان خاصی باشد. کافی است عکسی از آن در فضای مجازی منتشر شود تا سایر طراحان لباس در سراسر دنیا از آن الگوبرداری کرده یا ایده‎ پردازی نمایند.

 

علاقمندی دختران در فضای مجازی چه تاثیری روی لباس دارد؟

 

چرا فضای مجازی بر لباس دختران ایرانی تاثیرگذار است؟

در جامعه ما همواره از تاثیر سوء فضای مجازی بر لباس دختران و بانوان ایرانی صحبت شده است. بدون شک نمی‎توان این تاثیر را انکار کرد. اما آیا تابحال به این موضوع فکر کرد‎ه‎اید که نوع پوشش تنها به سلیقه فرد باز می‎گردد و نمی‎توان از اجبار در این زمینه استفاده کرد؟ آیا تابحال به این موضوع فکر کرده‎اید که چرا فضای مجازی بسیار بهتر و موثرتر می‎تواند نظر بانوان و دختران ایرانی را به خود جلب کند؟ کسانی که در طراحی و مد پوشاک ایرانی فعالیت دارند، چقدر می‎توانند با طراحان لباس از سراسر دنیا رقابت کنند؟ آیا طراحان ایرانی به اندازه طراحان خارجی آزادی عمل دارند؟ دختران ایرانی تا چه اندازه با پوشاک ایرانی ارتباط برقرار می‎کنند؟ آیا می‎توان از یک طرح کلی برای پاسخگویی به سلیقه همه افراد استفاده کرد؟ اگر مخاطبی با طرح لباس ایرانی موافق نباشد، باید او را طرد کرد و غرب‎زده نامید؟ اینها سوالات رایجی است که بسیاری از دختران و زنان ایرانی می‎پرسند و هرگز پاسخ روشن و شفافی دریافت نمی‎کنند. فضای مجازی بر لباس دختران ایرانی تاثیرگذار است، چرا که قدرت انتخاب به آنها داده و محدودیتی در آن مطرح نمی‎شود. این موضوع را همین لحظه می‎توانید امتحان کنید. اگر به دنبال لباس با سبک پوشش غربی هستید، کافی است آن را سرچ کنید تا با انبوهی از آنها مواجه شوید، اگر می‎خواهید پوششی اسلامی داشته باشید، باز هم در این زمینه با محدودیت مواجه نخواهید شد. اگر به دنبال مدل لباسی بین این دو هستید، باز هم انتخاب‎های بیشماری خواهید داشت.

فضای مجازی بر لباس دختران ایرانی تاثیرگذار است، چرا که قدرت انتخاب به آنها داده و محدودیتی در آن مطرح نمی‎شود. این موضوع را همین لحظه می‎توانید امتحان کنید. اگر به دنبال لباس با سبک پوشش غربی هستید، کافی است آن را سرچ کنید تا با انبوهی از آنها مواجه شوید، اگر می‎خواهید پوششی اسلامی داشته باشید، باز هم در این زمینه با محدودیت مواجه نخواهید شد.  اگر به دنبال مدل لباسی بین این دو هستید، باز هم انتخاب‎های بیشماری خواهید داشت.

 

چرا فضای مجازی بر لباس دختران ایرانی تاثیرگذار است؟

چرا علاقه مندی دختران به فضای مجازی بر پوشش آنها تاثیرگذار است؟

فضای مجازی صرفا به انتخاب شما، مدل مورد نظر را ارائه خواهد داد. حالا خود شما قضاوت کنید، به سراغ جایی می‎روید که حق انتخاب به شما دهد یا جایی که صرفا چند مدل محدود را با دوخت‎ یا رنگ متفاوت ارائه می‎کند؟ در طراحی داخلی مهمترین مسئله به باورهای مذهبی باز می‎گردد، اما در فضای مجازی مهمترین مسئله پاسخ به سلیقه مخاطب است. این امر طراحان داخلی را با محدودیت مواجه می‎کند، در نتیجه پایه و اساس مدل‎ها یکسان است. آیا در یک جامعه همه افراد باورهای مذهبی یکسانی دارند؟ آیا گمان می‎کنید، نسل امروز را می‎توان به این راحتی قانع کرد؟ هزاران سوال از شما خواهند پرسید که احتمالا پاسخی قانع‎کننده برای آنها نخواهید داشت.

فضای مجازی مدل های متنوعی را ارائه می دهد.

اگر چیزی را منع یا نهی می‎کنید، باید جایگزینی مناسب برای آن ارائه دهید. در غیر اینصورت نمی‎توانید مخاطب جوان را قانع کنید. این در حالی است که فضای مجازی درست برعکس این موضوع کار می‎کند. در شبکه‎های اجتماعی که در زمینه مد و لباس فعالیت دارند، برای هر چیزی، انتخاب و جایگزین‎های متعددی به شما ارائه خواهد داد. برای مقابله با آن باید به همان اندازه توان داشته باشید. به نظر شما این توان در جامعه امروزی ما وجود دارد. در جامعه ما هنوز بر سر حضور بانوان در ورزشگاه یا حتی دوچرخه سواری آنها بحث وجود دارد.

 

فضای مجازی مدل های متنوعی را ارائه می دهد

در فضای مجازی مدل های مختلف با قیمت های متنوع ارائه می شود.

برای جلب نظر مخاطب ایرانی، سعی شده است از طرح‎های اصیل سنتی در طراحی لباس‎های دختران و زنان استفاده می‎شود. در این طرح‎ها از رنگ‎های بسیار شاد و متنوعی بهره برده می‎شود. هیچ شکی نیست که وجود آنها لباس را بیش از آنچه فکرش را کنید، زیباتر خواهد کرد. اما موضوع مهم قیمت آنها است. بیشتر طرح‎های سنتی با دست بر روی لباس اجرا می‎شوند، به همین دلیل از قیمت بسیار بیشتری برخوردار هستند. همچنین جنس این لباس‎ها بسیار بهتر است از لباس‎های مرسوم در بازار است. آنها عمدتا با الیاف طبیعی تهیه می‎شوند. تزیینات لباس بیشتر در ناحیه یقه، سر آستین، دکمه‎ خور، جیب و یا پای لباس دیده می‎شود. از دیگر دلایلی که سبب می‎شود فضای مجازی بر لباس دختران تاثیرگذار باشد، قیمت‎های متنوع پوشاک است. آیا خرید پوشاک سنتی ایران برای آحاد مردم جامعه امکان‎پذیر است؟

 

در فضای مجازی مدل های مختلف با قیمت های متنوع ارائه می شود

 

از اینکه نظرات خویش را با ما و دیگران به اشتراک می گذارید سپاسگزاریم.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

با عضویت در خبرنامه هیژا از تخفیفات وهدایای سایت بهرمند شوید.