دلتون میخواهد بدونید اجناس تخفیف دار شامل کدوم اجناس می باشد؟اطلاعات بیشتر

دخترهای نوجوان چه رنگ هایی را دوست می دارند

Alternate Text

دوران نوجوانی از پویا ترین مراحل زندگی یک فرد است. در این دوران، همزمان با تغییرات جسمانی، تغییرات روانی و رفتاری ویژه‌ ای نیز به ‌طور طبیعی بروز می کنند. از جمله این تغییرات می توان به تغییرات خلق و خوی، اختلال خواب، بروز احساسات عاطفی، حس استقلال‌طلبی، سرگردانی و بارور شدن برخی از استعدادها و خلاقیت‌ های ویژه، حس کنجکاوی نسبت به جنس مخالف و شکل‌گیری ارزش ها و باور های فکری و اعتقادی اشاره نمود. همانطور که اشاره شد حس استقلال طلبی در دورانی نوجوانی شکوفا می شود. بنابراین، دختران نوجوان مانند هم سن و سالان خود به دنبال استقلال در رفتار های خود مانند انتخاب رنگ لباس، رنگ و دکوراسیون اتاق خواب، خرید از فروشگاهی خاص مانند فروشگاه لباس دخترانه هیژا مانتو و عملی کردن نظرات خود هستند. اکثر دختران نوجوان علاقه خاصی به رنگ های شاد و با نشاط دارند. این موضوع را می توان با توجه به رنگ لباس هایشان، رنگ و دکوراسیون اتاق هایشان و حتی رنگ لاک و طراحی ناخن هایشان نیز تشخیص داد. رنگ های شاد و جذاب علاوه بر زیبایی که به ظاهر فرد می بخشند؛ معنا و مفهوم خاصی دارند. در واقع، هر کدام از رنگ ها از روان شناسی خاصی برخوردار هستند؛ و با توجه به رنگ های انتخابی دختران نوجوان می توان به شخصیت های آن ها پی برد. در ادامه به این موضوع که دختر های نوجوان چه رنگ هایی را دوست می دارند، می پردازیم.

دخترهای نوجوان چه رنگ هایی را دوست می دارند

قرمز جذاب و پر نشاط

قرمز جذاب و پر نشاط یکی از انتخاب های محبوب دختران جوان است. و از این رنگ شاد و زیبا در لباس ها و وسیله های خود استفاده می کنند. رنگ قرمز یا سرخ یکی از رنگ های اصلی و جزء رنگ های گرم طبقه بندی می شود. قرمز رنگی است، که برای توصیف آتش و خون به کار می رود و مکمل آن، رنگ سبز است. قرمز روشن، قرمز توت فرنگی، سرخابی، خرمایی، ارغوانی، شرابی، یاقوتی و قرمز تیره به عنوان طیف های مختلف رنگ قرمز شناخته می شوند.

قرمز جذاب و پر نشاط

نماد رنگ قرمز

رنگ قرمز نماد انرژی، جنگ، خطر، قدرت، عزت و بزرگی، میل و اشتیاق و عشق است.

• رنگ قرمز روشن نماد شادی، شور، حساسیت و عشق است.
• رنگ قرمز تیره نماد قدرت اراده، خشم، رهبری، شجاعت و اشتیاق است.
• رنگ قرمز باعث آزاد شدن آدرنالین در خون شده، انرژی را افزایش می دهد، ضربان قلب را بالا برده و باعث افزایش فشار خون می شود.
• رنگ قرمز افراد را وادار به حرکت و فعالیت می کند.
• قرمز، میل و اشتیاق در همه ی زمینه ها را افزایش می دهد.

بنابراین، این رنگ جذاب و محبوب به دختران نوجوان شجاعت می بخشد تا قدرت حرف زدن داشته باشند؛ و بتوانند حرف های خود را بدون ترس و دلهره بیان کنند.

نماد رنگ قرمز

رنگ بنفش زیبا

رنگ محبوب دیگر بین دختران نوجوان بنفش است. رنگ بنفش، ترکیبی از رنگ قرمز و آبی است، که یکی از معنوی‌ ترین رنگ ها به شمار می‌آید؛ و نشانگر هماهنگی بین عقل و احساسات و مرز بین معنویات و مادیات محسوب می شود. نیلی کم رنگ، نیلی سیر، بادمجانی روشن، آبی دودی از طیف های خوش رنگ و لعاب رنگ بنفش هستند. بنفش رنگی است، که بیشتر زنان به آن گرایش دارند.

نماد رنگ بنفش

• از قدیم بنفش به عنوان یک رنگ سلطنتی در نظر گرفته می شود
• رنگ بنفش حس ارزش و اعتبار را القا می کند.
• بنفش نماد شجاعت است.
• رنگ بنفش نماد اصالت و شخصیت است.

با توجه به ویژگی هایی که بیان شد، بنفش حس خیال پردازی و قدرت را افزایش می دهد؛ و می تواند مکملی برای خوش بینی ها و کاهش شک و تردید باشد. از این رو، بنفش جزء رنگ هایی است که مورد توجه دختران نوجوان قرار می گیرد.

نماد رنگ بنفش

رنگ آبی دریایی

آبی، یکی از رنگ های اصلی و جزء رنگ های سرد است. آبی رنگ محبوبی است، که برای توصیف دریا و آسمان به کار می رود؛ اما به ندرت در میان میوه ها و سبزیجات نمایان می شود. سورمه ای، آبی نفتی، آبی کاربنی، آبی روشن، آبی فیروزه ای، آبی آسمانی و آبی لاجوردی (نیلی) طیف های مختلف رنگ آبی هستند.

نماد رنگ آبی

• رنگ آبی به ویژه طیف های روشن تر، موجب آرامش درونی می شود.
• آبی رنگ حقیقت و صداقت است.
• رنگ آبی، عقل و خرد را افزایش می دهد.
بنابراین، اثر آرام بخشی رنگ آبی موجب می شود، تا برنامه ها و افکار مغشوش از ذهن فرد خارج شوند. حتی درس خواندن در اتاق تاریک با رنگ آبی تأثیر زیادی در افزایش فهم و یادگیری دارد؛ در عین حال، وقتی عصبی و مضطرب هستید می توانید با قرار گرفتن در یک اتاق با نور آبی به وضعیت عادی برگردید. از این رو، رنگ آبی به دلیل ایجاد حس آرامش، انتخاب محبوب دختران نوجوان است.

نماد رنگ آبی

رنگ سبز جنگلی

سبز، یکی از رنگ های اصلی است، که نماد تجدید حیات و تولد دوباره می باشد. سبز روشن، لجنی، زمردی، یشمی، لیمویی، سبز آبی، سبز تیره، زیتونی و سبز چمنی از طیف های رنگ سبز هستند.

نماد رنگ سبز

رنگ سبز نماد طبیعت، رشد و زندگی، تجدید حیات، پول و ثروت، اعتماد به نفس، همدردی، محبت، خلاقیت، وفاداری و صلح و آرامش در نظر گرفته می شود. و از خواص جالب رنگ سبز این است، که موجب توازن و تعادل در شخصیت دختران نوجوان می شود. از این رو، جزء رنگ های شادی است که دختران نوجوان علاقه بسیاری به آن دارند.

نماد رنگ سبز

از اینکه نظرات خویش را با ما و دیگران به اشتراک می گذارید سپاسگزاریم.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

با عضویت در خبرنامه هیژا از تخفیفات وهدایای سایت بهرمند شوید.