دلتون میخواهد بدونید اجناس تخفیف دار شامل کدوم اجناس می باشد؟اطلاعات بیشتر

با تغییر سن بلوغ چه تغییراتی در پوشش دختران اتفاق می افتد؟

Alternate Text

با تغییر سن بلوغ چه تغییراتی در پوشش دختران اتفاق می افتد؟

اگر پدر و مادر باشید یا به هر دلیلی با دختران و پسران در سن بلوغ سروکار داشته باشید، به خوبی سختی‎های دوران بلوغ را درک خواهید کرد. از نظر والدین و سرپرست، حمایت و نگهداری از دختران و پسران در سن بلوغ بسیار سخت‎تر از دوران کودکی است. تغییرات آنها صرفا محدود به تغییرات جسمانی نمی‎شود. این تنها بخش کوچکی از آن است. در این سنین تفکرات و هویت فرد در حال شکل‎گیری است. اگر با شما موافق باشند، دوش به دوش شما حرکت می‎کنند، اما اگر نتوانید آنها را قانع سازید یا به سوالات آنها به درستی پاسخ دهید، مقابل شما خواهند ایستاد. اینجا است که تضادی عجیب بین والدین و نوجوانان رخ خواهد داد. در هر زمینه‎ایی که فکرش را کنید، این تضاد وجود خواهد داشت. علت این است که ارتباط کودکان و نوجوانان با محیط پیرامون خود بسیار بیشتر از دوران ما ( به عنوان پدر و مادر یا سرپرست) است.

 

سن بلوغ در دختران از چه زمانی آغاز می شود؟

سن بلوغ در دختران از 8 سالگی آغاز و تا 14 - 16 سالگی به طول خواهد کشید. در این زمان فرد با تغییرات اساسی در فیزیک بدن مواجه می‎شود. همچنین تغییرات خلق و خو نیز در این دوره به خوبی حس خواهد شد. بسیاری از روانشناسان از آن به عنوان یک دوره انتقال یاد می‎کنند. در این زمان فرد با هیجانات خاصی مواجه خواهد شد. از سویی به طور غریزی درمی‎یابد که دختر بچه دیروز نیست و از سویی دیگر به زنان جوان و بالغ شباهت دارد.

 

سن بلوغ در دختران از چه زمانی آغاز می شود؟

چرا سن بلوغ در پوشش دختران تاثیر می گذارد؟

به یاد داشته باشید هرگز با سانسور و مخفی نگه داشتن برخی اطلاعات نمی‎توانید مانع از بلوغ فرزند خود شوید. از همان ابتدا که فرزند را درآغوش می‎گیرید باید برای دوران بلوغ او برنامه‎ریزی داشته باشید. اگر او شما را با خود محرم نداند، به سراغ منابع دیگر خواهد رفت. هرگز گمان نکنید که می‎توانید جلوی جریان آزاد اطلاعات را بگیرید. در این صورت مشکل شما دو برابر خواهد شد. یکی از مشکلاتی که در جامعه امروزی ما وجود دارد، نوع پوشش بانوان و دختران است. در حال حاضر می‎توان گفت فضای مجازی و شبکه‎های اجتماعی بیشترین تاثیر را بر روی انتخاب نوع پوشش دختران و زنان ایرانی دارد. زمانی که دختران به سن بلوغ می‎رسند، بیشتر از هر زمان دیگری تمایل دارند، زیبایی خود را نشان دهند. این زیبایی می‎تواند مربوط به نوع آرایش چهره ، فیزیک بدن یا پوشش باشد. این موضوع طبیعی است و نمی‎توان افراد را به این دلیل گناهکار دانست و آنها را سرزنش کرد. مشکل از جایی شروع می‎شود  که نوع پوشش آنها با عرف جامعه سازگار نیست. حالا سوال اینجا است عرف جامعه یعنی چی؟ چه کسی عرف را تعیین می‎کند و از همه مهم‎تر چرا انتخاب آزادانه در انتخاب نوع پوشش به افراد داده نمی‎شود؟

 

چرا سن بلوغ در پوشش دختران تاثیر می گذارد؟

چرا دختران در سن بلوغ از مدل های لباس فضای مجازی بیشتر استقبال می کنند؟

یکی از مهمترین دلایلی که سبب می‎شود دختران در سن بلوغ از مدل لباس‎های فضای مجازی بیشتر استقبال کنند، به تنوع مدل ها و آزادی انتخاب‎ها باز می‎گردد. البته نمی‎توان انکار کرد که نوع تربیت و فرهنگ خانواده در این زمینه نقش مهمی بازی می‎کند. اما باید بدانید سن بلوغ به سن تضادها نیز مشهور است. در این سنین خانواده‎ها بیش از هر زمان دیگری با طغیان و سرکشی فرزند خود مواجه می‎شوند. در این میان شاید نوع لباس و مانتو دختران یکی از مهمترین مسائلی است که خانواده‎های ایرانی با آن درگیر هستند. در این سنین این سوالات را از دختر نوجوان خود خواهید شنید که چرا باید همواره انتخاب‎های محدودی داشته باشد؟ چرا پوشش آنها باید محدود به مانتو و شلوار باشد؟ چرا چادر به عنوان حجاب برتر یاد می‎شود؟ چرا در رعایت حجاب الزام وجود دارد و اصلا حجاب به چه معنی است؟ نسل امروز ارتباط بسیار قوی با دنیای پیرامون خود دارد، باید برای سوالات او پاسخ درست، محکم و منطقی داشته باشید تا بتوانید او را قانع کنید.

سن بلوغ در دختران و درک زیبا شناختی

از دیگر ویژگی‎های سن بلوغ در دختران این است که می‎خواهند متفاوت‎تر و جذاب‎تر‎ به نظر برسند. البته این ویژگی در همه سنین دیده می‎شود و تفاوت جنسیتی ندارد. اما شدت آن در دوران بلوغ دختران بسیار بیشتر است. به همین دلیل به هر چیزی که بتواند به این امر کمک کند، چنگ می‎زنند. پوشاک از جمله کالاهایی است که می‎توان با استفاده از آن به راحتی متفاوت به نظر رسید. شاید بتوان گفت مهمترین دلیلی که سبب می‎شود دختران نوجوان در این سنین به سراغ مدل‎های غربی بروند، تنوع در طراحی و دوخت مانتو و لباس‎ها است. طراحان و فعالان صنعت پوشاک در خارج از کشور، نیازها را سنجیده و براساس آن طرح‎های مختلفی را با قیمت‎های متنوع به مخاطب ارائه می‎دهند. این در حالی است که تولید کنندگان پوشاک داخلی، در معرفی خود در داخل کشور با مشکل مواجه هستند.

 

سن بلوغ در دختران و درک زیبا شناختی

 

از اینکه نظرات خویش را با ما و دیگران به اشتراک می گذارید سپاسگزاریم.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

با عضویت در خبرنامه هیژا از تخفیفات وهدایای سایت بهرمند شوید.